Poradenství

Díky mnohaletým zkušenostem v oboru umíme vaše cennosti kvalitně a rychle ohodnotit, zprostředkovat jejich prodej, nebo zajistit nákup dalších kusů pro ucelení vaší sbírky.

Nabízíme odborné rady v oblastech numismatiky, sběratelství, starožitnictví a výkupu částečných i kompletních pozůstalostí. Zodpovíme vaše otázky o mincích, bankovkách, medailích, vyznamenáních, odznacích, známkách, pohlednicích, porcelánu, nábytku a o dalších starožitnostech.

 

Jaké služby můžete využít

odborné ohodnocení a stanovení ceny jednotlivých kusů i celých sbírek

určení materiálu nebo kvality díla

posouzení pravosti jednotlivých děl

doporučení vhodného postupu při prodeji

zastupování zákazníků při nákupu nebo prodeji na aukcích

vypracování posudků soudním znalcem

pomoc při vyřizování dědického řízení a pozůstalostí

Potřebujete poradit, máte zájem o podrobnosti o některém z nabízených produktů, chcete sami něco prodat? Kontaktujte nás prostřednictvím formuláře na našich stránkách, e-mailem nebo telefonicky.

Jak na určení hodnoty

Určit sběratelskou hodnotu například u mince nebo bankovky není jednoduché, cenu ovlivňuje řada faktorů. V první řadě je to jejich vzácnost, která se odvíjí od počtu vyražených kusů. Čím menší počet kusů existuje, tím je hodnota vyšší.

V numismatice neplatí vždy přímá úměra, a tak není pravidlem, že čím je mince starší, tím je cennější. Určení ceny totiž výrazně ovlivňuje také stav mince či bankovky a její případné příslušenství, například etuje nebo certifikáty. Proto není výjimkou, že novější zachovalá mince má vyšší potenciál zhodnocení než ta, která je sice starší, ale je v horším stavu.

Cena se stanovuje s přihlédnutím ke všem uvedeným kritériím na základě dlouhodobých zkušeností a pravidelného sledování sběratelského trhu. Vyčíslené internetové a katalogové ceny slouží jako jedno z vodítek pro stanovení reálné tržní ceny. Rozhodně se ale nejedná o rozhodující parametr. Obecně lze říci, že cenné mince jsou ty, které jsou staré, vzácné, velmi dobře zachovalé a je po nich poptávka. A stejné pravidlo platí i pro další cennosti, nejen pro mince.

Vyhledáme a pomůžeme

Zlatý výkup vyhledává pro své klienty takové produkty, které jsou zajímavé po investiční i sběratelské stránce. Rádi vám pomůžeme se založení či doplněním sbírky, nebo s jednorázovým nákupem investičně zajímavého produktu. Ten se může stát ideálním dárkem k narození dítěte, k významnému rodinnému jubileu nebo k dalším významným příležitostem. Jeho cena navíc poroste.

Nabízíme také poradenství při vyřizování dědictví a pozůstalostí. Rádi za vámi přijedeme, předměty oceníme a případně je také ihned a v hotovosti vykoupíme.

Kontaktujte nás    FOTO - fotky předmětu ze všech stran, značku výrobce, styl

    Pokud s námi raději chcete hovořit, zavolejte nám.

    +420 770 111 510

    Přejít na začátek